Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi Nasıl Olmalıdır

153
Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi Nasıl Olmalıdır

Herkes yaşamının bir döneminde taşınmak zorunda kalabilir. Böyle bir durumda firma tercihi zorlanılan konuların başında geliyor. Dolayısıyla evden eve nakliyat firması seçimi taşınma döneminin en hassas konusudur diyebiliriz. Bu nedenle sizlere yol göstereceğini düşündüğümüz yazımızı baştan sonra okumanızı öneriyoruz. Çünkü bu anlamda birbirinden değerli birçok tavsiyede bulunacağız efendim. Öncelikle süreç başladığında yani bir şekilde taşınmaya karar verdiğinizde öncelikli kriterlerinizin başında kurumsallık gelmelidir. Başka bir deyişle tercih edeceğiniz firmanın kurumsal hizmetler üretip üretmediğine mutlaka dikkat etmelisiniz. Peki, kurumsal bir nakliyat firması hangi özellikleri taşıyor. Dilerseniz şimdi bu önemli kriterlerin neler olduğuna bakalım.

Nakliyat Firması Bir Web Sayfasına Sahip Olmalıdır

Bugün için internet en önemli veri kaynağı ve bu veri kaynağını doğru bir şekilde kullanmanız hayati önem taşıyor. Dolayısıyla nakliyat firması seçerken bu verilerden maksimum düzeyde yararlanmanız pekâlâ mümkündür. Sözgelimi hizmet almayı düşündüğünüz firmanın bir web sayfasının olması firmanın çalışmasına ciddiyetle baktığının bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Elbette kurumsallık anlamında bir web sayfasının bulunması yeterli neden olmayacaktır. Kuruluşun web sayfasındaki hizmet aktarımları bir bakıma taahhüt olduğu için hangi hizmetleri sağladığını bu içeriklerden algılayabilirsiniz. Ayrıca firmanın sabit adresi ve hakkımızda kısmında bulunan içeriklerde karar vermenize yardımcı olacaktır.

Nakliyat Firmaları Arasında En İyi Yoruma Sahip Olanı Seçmelisiniz

Tabi nakliyat firmaları arasında yapacağınız seçime yardımcı olacak farklı yöntemlerde bulunuyor. Örneğin internet arama motoruna tercih etmeyi düşündüğünüz firmanın adını yazarak sonuna “şikâyet” kelimesini ekleyip arattırdığınızda karşınıza pek çok yorum çıkacaktır. Bu yorumlar genellikle firmadan daha önce hizmet alan müşteriler tarafından oluşturulduğundan sizlere önemli düzeyde fikir verecektir. Bunun yanı sıra firma yetkilileri ile yaptığınız ilk görüşme çok önemlidir. Bu görüşmede firmanın adını mutlaka sormalısınız ve bir kenara not etmelisiniz. Çünkü görüştüğünüz firmanın dışında farklı bir firmanın aracı geldiğinde ilk görüşmeniz etkisiz kalabilir. Bir bakıma görüştüğünüz firmanın dışında başka farklı bir firma ile muhatap olmanız söz konusu olabilir.

Nakliyat Kamyonu Kontrol Edilmelidir

Ayrıca evden eve nakliyat firması seçimi sırasında bir başka dikkat edilecek nokta firmanın sizlere yönlendirdiği aracının doluluk oranıdır. Bu nedenle eğer firmanın yönlendirdiği nakliyat kamyonu doluluk oranı çok fazla ise bu durum eşyanızda kaçınılmaz şekilde bir hasar olasılığını arttıracaktır. İzin verirseniz bir önemli bilgi daha paylaşalım. Firmanın adresinizde ücretsiz ekspertiz çalışması yapmak istemesi önemli bir hizmettir ve eşyanızı görmeden verilecek karar sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle ücretsiz nakliyat expertiz çalışması sırasında firma yetkilileriyle görüşmek sizlerde de intiba açısından bir ölçü olacaktır. Sonuçta yapılacak yüz yüze görüşme telefon görüşmesine göre çok daha sağlıklı bir sonuca varmanızı sağlayabilir.

Sigortalı Taşımacılık Yapıp Yapmadığı Firmadan Sorulmalıdır

sigortalı taşımacılık
sigortalı taşımacılık

Nakliyat hizmetlerinde ufak tefek de olsa küçük hasarlar her zaman göz önünde bulundurulur. Ancak çok değerli bir eşyanın zarar görmesi istenilen bir durum değildir. Dolayısıyla hizmet alınacak nakliyat firmasının sigortalı taşımacılık yapıp yapmadığı taşınma öncesinde mutlaka teyit edilmesi gereken konuların başında geliyor. Çünkü eğer firma bu hizmeti sağlamıyorsa karşılaşılacak hasarın tanzimi maalesef müşterinin omuzlarına yüklenmiş olacaktır. İzin verirseniz bu noktada kısa bir hatırlatma yapmış olalım. Belirtmiş olduğumuz tüm kriterleri eksiksiz şekilde yerine getiren firmamızdan danışmanlık noktasında destek alabileceğinizi lütfen unutmayınız. Dolayısıyla sormak istediğiniz her türlü konuyu 7/24 açık bulundurulan destek hattımız üzerinden kuruluşumuza aktarabilirsiniz. Umuyoruz ki evden eve nakliyat firması seçimi konulu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Lütfen bu değerli bilgilerden oluşan makalemizi dostlarınıza ve daha yararlı olması bakımından sosyal medya üzerinden paylaşmayı unutmayınız. Görüşmek dileğiyle esen kalınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.